previous pauseresume next

آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی

آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی
آزمایشگاه پژوهشکده قلب و عروق در سال ۱۳۷۱ همزمان با افتتاح مرکز با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه بخصوص بیماران قلبی و عروقی و اجرای طرحهای تحقیقاتی آغاز به کار کرد. این آزمایشگاه علاوه بر همکاری با دانشگاهها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت انجام طرحها و پایان نامه های تحقیقاتی، آزمایشات سایر مراجعین را نیز انجام می دهد.
آزمایشگاه پژوهشکده قلب و عروق دارای دو بخش مجزا مشغول فعالیت می باشد. بخش کلینیکی مجهز به دستگاههای پیشرفته جهت انجام تست های بیوشیمی، هورمون، سرولوژی، انعقادی، هماتولوژی، میکروب شناسی و ادرار می باشد. 
بخش پایه (Basic) این آزمایشگاه منحصراً مربوط به فعالیت های تحقیقاتی بوده و مجهز به دستگاههای گاز کروماتوگرافی، اولتراسانتریفوژ، اسپکتروفتومتر UV-Vis، PCR، ژل داک، الکتروفورز، میکروسانتریفوژ و ... می باشد. جداسازی اجزاء سرم (VLDL, LDL, HDL)، اندازه گیری اسیدهای چرب در انواع خوراکی ها، شیر مادران،  LDL, HDL و ...، اندازه گیری ظرفیت آنتی اکسیدانی، مالون دی آلدمید، فعالیت پاراکسوناز سرم اکسیداسیون LDL و HDL در حضور بسیاری مواد و نیز جداسازی برخی رسپترها انجام شده است. با توجه به ماهیت پژوهشی این آزمایشگاه، انجام بسیاری از تست های اختصاصی و اجرای روش های دیگر در بخش پایه و کلینیکی امکان پذیر است.
 
پذیرش:
این آزمایشگاه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷/۳۰ لغایت ۱۴ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۷/۳۰ لغایت ۱۳ آماده خدمت رسانی به مراجعین می باشد.
هم اکنون بطور متوسط روزانه حدود ۱۲۰-۱۰۰ نفر افراد بیمار عادی و افراد مربوط به طرحهای تحقیقاتی به آزمایشگاه مراجعه می نمایند. همچنین در هر سال تعدادی تست جدید به تست های این آزمایشگاه افزوده شده و مدت انتظار برای جوابدهی نیز کاهش می یابد. 
 

فایل پیوست: